Książki

 

Odkrywam macierzyństwo, dr. Preeti Agrawal

[...] To wiedza i doświadczenie praktyka - kobiety, która specjalizując się w ginekologii i położnictwie, wykazała, że macierzyństwo jest ogromną siłą twórczą, prawdziwym spełnieniem kobiety, a nie przeszkodą w jej karierze, jak usiłują to wmówić współczesnej kobiecie media. Polecam tę książkę wszystkim młodym kobietom chcącym uwolnić się od strachów i lęków, jakimi owiany jest okres ciąży i urodzenie dziecka, na które czekają nie tylko młodzi rodzice, ale cała rodzina.

Do księgarni ->

Poród w wodzie

Poród w wodzie, Janet Balaskas

Podstawową potrzebą rodzącej kobiety i matki witającej na świecie swoje dziecko jest osobiste, intymne i twórcze przeżycie porodu. Wiele matek pragnie słuchać własnego ciała i instynktownie wie, jak ich dzieci chcą się urodzić. Korzystanie podczas porodu z głębokiego basenu, wypełnionego ciepłą wodą, sprawia, że poród trwa krócej, ma łatwiejszy przebieg i jest wygodniejszy dla matki, gdyż okazuje się alternatywą wobec medycznych sposobów łagodzenia bólu. Gdy poród odbywa się w wodzie, może pomóc także dziecku w łagodniejszym, pozbawionym traumy przyjściu na świat. Zalety takiego porodu zostały już szeroko docenione. (informacja od Wydawcy, Bela Med)

 

Narodziny bez przemocyNarodziny bez przemocy, Frederic Leboyer

[...] Od lat symbolem nowoczesnego porodu jest świetnie i technicznie wyposażona sala porodowa... Jak bardzo i na ile jest to potrzebne, czy nie zapędzamy się w obsługę przeróżnych urządzeń zapominając po co i czemu ma to tak naprawdę służyć? Jak "widzi" to rodzące się dziecko? Przeżyj z Nim drogę Jego narodzin...

Drobne fragmenty do przeczytania tutaj.

Do księgarni ->

 

Duchowe położnictwoDuchowe położnictwo Ina May Gaskin

"Duchowe położnictwo stanowi szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z Naturą, napisane na podstawie obserwacji ponad dwóch tysięcy porodów domowych. Jest to dzieło życia Iny May Gaskin, prezentujące wiedzę i doświadczenia niedostępne w toku typowych studiów medycznych, jest inspiracją dla kobiet oczekujących dziecka, jak również dla położnych i lekarzy."

Tyle informacji od Wydawcy ksiązki.  Więcej... (strona Iny May Gaskin)

Do księgarni ->

 

Pedagogika prenatalna, Dorota Karnas-Biela

Jest to monografia wybitna, łącząca w swojej zawartości elementy różnych nauk, zwłaszcza pedagogiki, psychologii i medycyny. To praca nowatorska, mająca znaczenie dla postępu wiedzy, a także jej praktycznych zastosowań [...] poprawy sytuacji w zakresie stanu zdrowia obecnego i przyszłych pokoleń oraz poprawy właściwie interpretowanej jakości ich życia. Cenne są odniesienia do wiedzy i praktyki medycznej. Na podkreślenie zasługuje dobra polszczyzna, książkę czyta się lekko, z zainteresowaniem.

Do księgarni ->


Jak kochać dziecko, Janusz Korczak

To żarliwe wyznanie wiary w dziecko, w wyjątkowe miejsce najmłodszych w życiu świata. Uwzględnia, obok wiedzy pediatry i mądrości pedagoga, także spojrzenie poety i zadumę filozofa. Ciepły i bliski, służący radą opiekun idzie tu w parze z chłodnym mentorem, nieraz zmieniającym się w prześmiewcę. To refleksja o uciążliwej, codziennej i wyczerpującej pielęgnacji dziecka, ale też o radości, satysfakcji i dumie rodzicielskiej. Odsłania proces nabywania przez niemowlę sił fizycznych i psychicznych, wrastanie w życie społeczne i kulturę. Prawo do dzieciństwa - do miłości, radości oraz poczucia bezpieczeństwa - wymaga zmiany myślenia o dziecku, wymaga też przebudowy świata, w którym żyjemy.

Do księgarni ->

W głębi kontinuum, Jean Liedloff

Przetłumaczone na kilkanaście języków, "W głębi kontinuum" to pionierska książka, która zapoczątkowała na Zachodzie nurt rodzicielstwa bliskości. Właśnie na fali zainteresowania koncepcją kontinuum do łask powróciły chusty i nosidła! Jean Liedloff inspiruje do poszukiwania "straconego szczęścia", które sama znalazła wśród Indian z plemienia Yequana, z którymi żyła przez wiele miesięcy. Obserwując ich niesamowity spokój, pogodne usposobienie i umiejętność czerpania radości z codziennych wydarzeń, odkryła, że korzenie tego stanu ducha leżą w sposobie wychowywania przez nich dzieci.

Do księgarni ->

Polecamy


Jesteśmy partnerami Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie
 


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości