Dziecko w wodzie

Pierwsze 10 minut inaczejCzy pamiętacie uroczy i bez wątpienia piękny filmik pani Soni Rachel sprzed dwóch lat? Noworodek w kąpieli, gdzie czas niemal przestał płynąć, łagodność w każdym ruchu dłoni była wręcz hipnotyzująca? Całość robiła wrażenie! I nadal tak jest. Jednak w głowie mojej wciąż kołatał się inny film, z roku bodaj 1971 - zrobionego w Polsce. Kto wie, może nieświadomie dla mnie odcisnął ślad odkryty później, abym został położnym? Znalazły się zdjęcia (z filmem może być trudniej) - oto próbka, szczególnie dla tych, którym wydaje się, że w Polsce nie da się zrobić niczego pięknego w położnictwie. Może warto pozbyć się kompleksów...?

Sławek.

Pierwsze 10 minut inaczej


PS. Kadry (niestety, nieliczne) pochodzą z filmu "10 minut pierwszych - inaczej", a zamieszczone są w książce (kamień milowy!)profesora Fijałkowskiego "Dar rodzenia". W roku 2009 na sali porodowej dawaliśmy noworodkom niemal natychmiast możliwość takich właśnie kąpieli. Zdjęcia gdzieś są, poszukiwania trwają :-)

Pierwsze 10 minut inaczej

PPS. A może Wy macie swoje zdjęcia...?

Polecamy


Jesteśmy partnerami Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie
 


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości